Bedřich Petrovan - Kameny

Tempera a akryl, 44x61 cm, signováno vpravo dole Petrovan, rám, pasparta, zaskleno.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1908 – 1986
Malíř, grafik. Studoval na AVU v Praze u J. Obrovského a W. Nowaka. Pracoval jako odborný učitel kreslení na Škole uměleckých řemesel v Brně. Maloval poezii města, jeho projev byl blízký civilismu. Od 80. let se věnoval především zobrazování krajiny, zabýval se také knižní a novinovou ilustrací a knižní grafikou. Byl členem SVU Aleš a Bloku výtvarných umělců moravskoslezských v Brně. Jeho práce jsou zastoupeny v NG Praha, MG Brno, SNG v Bratislavě a jinde.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 36 000 Kč.

17168. Kameny
Dražba ukončena:28.03.2018 19:06:36
Vyvolávací cena:800 Kč
vydraženo za:2 400 Kč