Olej na kartonu, 42x55 cm. Signováno vpravo dole Bedřich Linhart. Rámováno.
Nejdelší strana: 60 cm
o autorovi: 1905 - 1971
Narozen v Praze. Malířství studoval v Praze a v Budapešti. Studijní cesty podnikl do Maďarska, Německa, Jugoslávie, Řecka. Ve své tvorbě se věnoval krajinomalbě. Specializoval se obzvlášť na obrazy z „Babiččina údolí“, a vytvořil tak cyklus 100 obrazů z kraje Boženy Němcové. Detailně zachytil okolí Starého Bělidla ve všech ročních obdobích. Vytvořil cykly Jiráskova kraje a Čapkova rodiště.