Bedřich Linhart - Les u Nových Hradů

Olej na kartonu, 34x43 cm. Signováno vpravo dole s věnováním Bedřich Linhart. Rám, sklo.

Pozn.: Rám poškozen.

o autorovi: 1905 - 1971
Narozen v Praze. Malířství studoval v Praze a v Budapešti. Studijní cesty podnikl do Maďarska, Německa, Jugoslávie, Řecka. Ve své tvorbě se věnoval krajinomalbě. Specializoval se obzvlášť na obrazy z „Babiččina údolí“, a vytvořil tak cyklus 100 obrazů z kraje Boženy Němcové. Detailně zachytil okolí Starého Bělidla ve všech ročních obdobích. Vytvořil cykly Jiráskova kraje a Čapkova rodiště.

301081. Les u Nových Hradů
Dražba ukončena:29.09.2019 20:07:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:600 Kč

600 Kč 29.09.2019 8:52:20 1016
500 Kč 28.09.2019 9:06:50 143