Bedřich Knopp - Městečko za řekou

Olej na plátně, 50x70 cm. Signováno vpravo dole B. Knopp 47 Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

Nejdelší strana: 85 cm

o autorovi: 1919 – 1991
Malíř, grafik, ilustrátor. Studoval malbu a kresbu u O. Blažíčka a C. Boudy na VŠAPS ČVUT v Praze, soukromě u E. Frinty a v krajinářských kurzech O. Nejedlého. Působil jako pedagog výtvarné výchovy, odborný asistent na Katedře výtvarné výchovy PedF v Ostravě, také na večerní škole výtvarně-propagační v Ostravě. Spolupracoval se Státním divadlem v Ostravě jako jevištní výtvarník. Zabýval se kresbou a malbou figury v pohybu, rovněž krajinářskými motivy. Je autorem publikace Jak vzniká obraz (1967). Za války byl členem Odborové organizace českých výtvarníků v Praze, později člen různých uměleckých spolků.

96787. Městečko za řekou
Dražba ukončena:11.06.2023 20:02:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:2 100 Kč