Bedřich Hoffstädter - Horníci

Pastel, 28x44 cm. Signováno vpravo dole B. Hoffstädter. Rám, sklo.

Stav: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1910 - 1954
Narodil se v Trenčíně. Studoval na Ukrajinské akademii a pak na AVU u prof. W. Nowaka. V jeho tvorbě se objevují válečné a protiválečné motivy z protektorátní Prahy, též žánrové a sportovní motivy. Po návratu do Bratislavy maloval krajiny Liptova, Oravy, Horehroní.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 90 000 Kč

51630. Horníci
Dražba ukončena:28.10.2020 19:58:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:2 100 Kč