Bedřich Havránek - Horská krajina

Kresba tužkou, 18x27 cm. Signováno vpravo dole Hawránek. Volný list.

Pozn.: Papír poškozen.

o autorovi: 1821 - 1899
Narodil se v Praze. Již v patnácti letech začal studovat pražskou AVU u prof. Mánese, Rubena a Haushofera. Po ukončení studií navštívil Francii, Polsko, Švýcarsko, Anglii, Bavorsko, Rakousko a Německo. Patřil k oblíbeným malířům rakouského arcivévody a cestovatele Ludvíka Salvátora Toskánského, který byl jeho žákem. Podle skic, které mu arcivévoda posílal z cest a později i Havránkových vlastních fotografií zpracoval obrazový doprovod několika cestopisů.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 1 200 000 Kč.

56892. Horská krajina
Dražba ukončena:17.03.2021 21:41:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:1 200 Kč