Bedřich Feigl - U řeky

Olej na kartonu, 48x68 cm. Signováno vpravo dole Feigl. Rámováno.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem.

Nejdelší strana: 80 cm

Díváme se na olejomalbu od reprezentativního představitele domácí krajinářské školy 20. století Bedřicha Feigla zobrazující pohled na řeku. Dominantu výjevu tvoří vysoký svah odrážející se na vodní hladině řeky, na jejímž břehu spatřujeme odpočívající postavy. Popředí scenérie tvoří uvolněná barevná exprese, která určuje kolorit scenérie provedené v zářivých tónech zelené barvy a teplých odstínech. Volným kladením barev na podložku autor modeluje obrazový prostor a vytváří objem kompozice pastózními nánosy štětce. Tvorba Bedřicha Feigla je vysoce ceněna ve sběratelských kruzích a doporučujeme ji jako skvělou finanční investici.

o autorovi: 1884 – 1965

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 360 000 Kč

vydraženo posouzeno znalcem
121244. U řeky
Dražba ukončena:28.08.2024 20:57:21
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:23 000 Kč