Baumann - Radovánky v zimní krajině

Olej na plátně, 70x100 cm. Signováno vlevo dole Baumann München. Nerámováno.

Na romantizujícím obraze tohoto mnichovského tvůrce je poetickým způsobem zachycena idyla zimního období za hranicemi města. Ústřední místo obrazové plochy umělec vyhradil zamrzlé vodní ploše, přičemž středovou osu směrem k divákovi akcentuje nápadný balvan se sněhovou pokrývkou. Nalevo zdařilou kompozici uzavírá statný kmen, napravo je scéna rámována architekturou nedaleké městské brány. Vede od ní cesta s několika lidskými postavami, povozem a saněmi. Značnou část plátna zaujímá lyricky podaná obloha, na níž nad horizontem skrze mračna prosvítá červený kotouč slunce. Komorní ladění výjevu, volba jednotně působícího koloritu i způsob modelace nádherně vystihuje ztišení zimního času. Jedná se o velmi hodnotný obraz, který připomene díla starých mistrů.

71746. Radovánky v zimní krajině
Dražba ukončena:27.01.2022 21:16:06
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:25 000 Kč