Augustin Němejc - Pískoviště

Olej na kartonu, 17x36 cm. Signováno vpravo dole Aug. Němejc. Rámováno.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem. Zezadu přípis.

Nejdelší strana: 46 cm

o autorovi: 1861 - 1938
Studoval na AVU v Praze u prof. Sequense a na Akademii v Mnichově. Po studiích působil jako malíř a pedagog v Plzni. Jeho obrazy představovaly hlavně život prostých lidí na Plzeňsku. Za obraz Beznadějná láska získal na Všeobecné zemské jubilejní v Praze 1891 roční stipendium v Paříži. Stálá expozice jeho děl je umístěna v Městské galerii v Nepomuku.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 37 000 Kč.

vydraženo posouzeno znalcem
121320. Pískoviště
Dražba ukončena:28.08.2024 21:59:00
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:4 200 Kč