Augustin Němejc - Krojovaná žena v zimní krajině

Olej na plátně, 50x68 cm. Signováno vpravo dole A. Němejc 1905. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

Nejdelší strana: 82 cm

o autorovi: 1861 - 1938
Studoval na AVU v Praze u prof. Sequense a na Akademii v Mnichově. Po studiích působil jako malíř a pedagog v Plzni. Jeho obrazy představovaly hlavně život prostých lidí na Plzeňsku. Za obraz Beznadějná láska získal na Všeobecné zemské jubilejní v Praze 1891 roční stipendium v Paříži. Stálá expozice jeho děl je umístěna v Městské galerii v Nepomuku.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 37 000 Kč.

vydraženo posouzeno znalcem
115456. Krojovaná žena v zimní krajině
Dražba ukončena:29.05.2024 20:16:20
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:7 500 Kč