Olej na plátně, 110x145 cm Signováno vpravo dole Aug. Mervart 38. Rámováno.
Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem. Restaurováno.
Nejdelší strana: 145 cm
Předložená olejomalba od Augustina Mervarta je výsledkem autorovy inspirace pobřežní krajinou a zobrazuje skalnatý mořský břeh, uprostřed kterého se skrývá město. Pohled diváka stojícího ve stínu na vyvýšené skále je veden do hloubky výjevu, který ozařuje zapadající slunce. Autorovi se bezpochyby podařilo předat pomíjivý okamžik letního dne, kdy stíny noří krajinu do tichého večera. Popředí scenérie je modelováno s velkým citem pro detail, když pozadí je zasazeno do dálky jemným splývavým rukopisem. Barevná kompozice je provedena pomocí chladných tónů, jenž jemně prosvětluje slunce. Jde o velice kvalitní malbu Augustina Mervarta, u které lze jedině očekávat rostoucí hodnotu.
o autorovi: 1889 - 1968
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 210 000 Kč