Augustin Mervart - Samota v krajině

Detail položky

Detail položky

Kombinovaná technika, 21x31 cm. Signováno vlevo dole Aug. Mervart. Rám, sklo.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Stav: Rám mírně poškozen. Stav ilustruje přiložená fotodokumentace.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem.

Nejdelší strana: 49 cm

 

o autorovi: 1889 - 1968
Narozen v Krásné nad Bečvou na Moravě. Studoval sochařství u prof. Hrachovce. Nejvíce se ve své tvorbě ale věnoval krajinomalbě a figurální malbě. Studijní cesty podnikl do Itálie, Dalmácie, Hercegoviny a Bosny. Hlavním zdrojem inspirace mu byla příroda na Přerovsku, Valašsku, Lipnicku a také Itálie.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 210 000 Kč

vydraženo posouzeno znalcem
152326. Samota v krajině
Dražba ukončena:11.01.2026 20:52:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:1 400 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
1 400 Kč limit (11.01.2026 15:33:34) 2235
1 300 Kč 11.01.2026 8:02:43 16593
1 200 Kč 07.01.2026 10:28:05 43
1 100 Kč 29.12.2025 21:12:58 4966
1 000 Kč 29.12.2025 10:31:52 2235