Olej na kartonu, 32x51 cm. Signováno vpravo dole Aug. Mervart. Rám, sklo.
Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem. Vzadu přípis s věnováním od autora.
Nejdelší strana: 63 cm
Předložená olejomalba je kvalitní ukázkou tvorby Augustina Mervarta a zobrazuje pohled na krajinu zalitou slunečním světlem. Obrazový prostor je modelován uvolněným rukopisem, který vytváří atmosféru letního dne ztrácejícího se v oparu barevné exprese. Od prvního plánu se vine tenká křivka potoka, kterou lemuje jemně modelovaná krajina s vysokými vertikálami stromů v jejichž pozadí se otevírá pohled na kopce ztrácející se v dálce. Nad krajinou se stahují světlé mraky vymezující se na modré obloze. Barevnou kompozici určuje bohatá škála sytých zelených tónů, jež harmonicky kontrastují s odstíny ultramarinu a valéry teplých barev. Jedná se o nepochybně působivé dílo reprezentativního představitele domácí krajinářské scény 20. století.
o autorovi: 1889 - 1968
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 210 000 Kč