Augustin Mervart - Bečvanská krajina proti slunci

Olej na kartonu, 32x51 cm. Signováno vpravo dole Aug. Mervart. Rám, sklo.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem. Vzadu přípis s věnováním od autora.

Nejdelší strana: 63 cm

Předložená olejomalba je kvalitní ukázkou tvorby Augustina Mervarta a zobrazuje pohled na krajinu zalitou slunečním světlem. Obrazový prostor je modelován uvolněným rukopisem, který vytváří atmosféru letního dne ztrácejícího se v oparu barevné exprese. Od prvního plánu se vine tenká křivka potoka, kterou lemuje jemně modelovaná krajina s vysokými vertikálami stromů v jejichž pozadí se otevírá pohled na kopce ztrácející se v dálce. Nad krajinou se stahují světlé mraky vymezující se na modré obloze. Barevnou kompozici určuje bohatá škála sytých zelených tónů, jež harmonicky kontrastují s odstíny ultramarinu a valéry teplých barev. Jedná se o nepochybně působivé dílo reprezentativního představitele domácí krajinářské scény 20. století.

o autorovi: 1889 - 1968

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 210 000 Kč

posouzeno znalcem doporučujeme
123472. Bečvanská krajina proti slunci
Zbývá:6 dnů, 19 hodin
Konec dražby:25.09.2024 21:11:00
Minimální příhoz:1 000 Kč
Aktuální cena:22 000 Kč