Augustin Mervart - Vesnické chalupy

Akvarel, 21x15 cm, signováno vpravo dole Aug. Mervart, nerámováno.

1882, Kutná Hora - 1953
Žák pražské akademie u prof. Františka Ženíška. Studijní cesty do Itálie a Paříže. Visionář a náboženský myslitel v jehož dílech je silný prvek mysticismu. Mimo pohádkové náměty se věnoval také krajinomalbě.

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem.

6330. Vesnické chalupy
Dražba ukončena:30.11.2016 18:16:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:2 300 Kč