Olej na kartonu, 20x28 cm, signováno vpravo dole Aug. Mervart 1938, rám, zaskleno.
1882, Kutná Hora - 1953
Žák pražské akademie u prof. Františka Ženíška. Studijní cesty do Itálie a Paříže. Visionář a náboženský myslitel v jehož dílech je silný prvek mysticismu. Mimo pohádkové náměty se věnoval také krajinomalbě.