Olej na kartonu, 47x59 cm, signováno vlevo dole Aug. Mervart, rám.
1889, Krásno nad Bečvou - 1968
Student státní odborné školy řezbářské ve Valašském Meziříčí (prof. Fr. Hrachovec). Studijně vycestoval do Itálie, Dalmacie a Bosny a Hercegoviny. Hlavními prameny jeho motivů jsou Valašsko, Přerovsko, Lipnicko a také Itálie. Kromě výstav na našem území vystavoval také v Kodani, New Yorku a San Francisku.
Pozn.: rám mírně poškozen.
Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem.