Augustin Mervart - Cesta do Horní Bečvy

Olej na kartonu, 47x59 cm, signováno vlevo dole Aug. Mervart, rám.

1889, Krásno nad Bečvou - 1968
Student státní odborné školy řezbářské ve Valašském Meziříčí (prof. Fr. Hrachovec). Studijně vycestoval do Itálie, Dalmacie a Bosny a Hercegoviny. Hlavními prameny jeho motivů jsou Valašsko, Přerovsko, Lipnicko a také Itálie. Kromě výstav na našem území vystavoval také v Kodani, New Yorku a San Francisku.

Pozn.: rám mírně poškozen.
Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem.

2957. Cesta do Horní Bečvy
Dražba ukončena:01.10.2015 21:02:44
Vyvolávací cena:3 500 Kč
vydraženo za:22 000 Kč