Olej na plátně, 128x109 cm. Signováno vpravo dole A. Terš. Rámováno.
Nejdelší strana: 155 cm
Olejomalba od Augusta Terše zobrazuje pohled na zimní přírodu zachycenou v melancholické atmosféře. Od prvního plánu kompozice se vine křivka potoka vedoucího pohled diváka do hloubky obrazového prostoru, kde se ztrácí mezi sněhovými závějemi. Subtilní vertikály stromů lemující potok se tyčí do prostoru a odrážejí se na klidné vodní hladině spolu s jemnou barevností oblohy. Scenérie je modelována pomocí detailního rukopisu, který umožňuje vyznít vyváženosti barevných tónů s určujícími tlumenými modrými odstíny a bělobou. Jedná se o nepochybně kvalitní umělecké dílo, které doporučujeme jako skvělou sběratelskou a investiční příležitost.
o autorovi: 1870 – 1928
Malíř. Studoval na AVU u profesorů Lhoty, Pirnera, Hynaise a Brožíka. Žil v Praze a působil jako pedagog kreslení. Jeho uměleckými tématy byly krajina a figurální scény. Vystavoval s Uměleckou besedou.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 12 500 Kč.