August Bedřich Piepenhagen - Poutník v krajině

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Asfalt, 7x10 cm, nesignováno, rám, pasparta, zaskleno.

Pozn.: Rám poškozen. Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem.

 

o autorovi: 1791, Soldin (Prusko) - 1868, Praha
Ve 12 letech odjel do Švýcarska, kde se začal učit malbě u svého jediného učitele (zřejmě Jindřich Wuest z Curychu). Piepenhagen byl autodidaktem, který se věnoval především krajinomalbě. Roku 1810 přišel do Prahy, kde se usadil. Jeho oblíbeným motivem bylo vyobrazování měsíční noci. Často se zabýval i náměty ze Švýcarska, především horské krajiny. Kromě Švýcarska cestoval také po Francii, Belgii i Německu. Byl blízkým přítelem Josefa Navrátila. Věnoval se také kresbě a vytvořil i jednu litografii (Pohled na Mariánské Lázně). Hojně vystavoval u nás i v zahraničí (Berlín, Mnichov, Vídeň,...).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 2 400 000 Kč.

vydraženo
8140. Poutník v krajině
Dražba ukončena:22.02.2017 20:26:00
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:19 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
19 000 Kč limit (22.02.2017 20:21:43) 2301
19 000 Kč 22.02.2017 20:21:44 86
18 000 Kč limit (22.02.2017 20:20:45) 2301
17 000 Kč 22.02.2017 20:16:30 86
16 000 Kč 22.02.2017 20:16:17 244
15 000 Kč 22.02.2017 20:15:05 86
14 000 Kč 22.02.2017 20:14:54 244
13 000 Kč 22.02.2017 20:14:20 86
12 000 Kč 22.02.2017 20:13:35 244
11 000 Kč 22.02.2017 18:27:10 30
10 000 Kč limit (22.02.2017 18:27:03) 2301
10 000 Kč 22.02.2017 18:27:04 30
9 500 Kč limit (22.02.2017 18:26:58) 2301
9 000 Kč 22.02.2017 18:26:59 30
8 500 Kč limit (11.02.2017 23:21:46) 2301
8 000 Kč limit (11.02.2017 23:21:45) 398
2 600 Kč limit (08.02.2017 19:44:04) 398
2 500 Kč 08.02.2017 19:44:05 849
2 400 Kč limit (08.02.2017 19:44:00) 398
2 300 Kč 08.02.2017 19:44:01 849
2 200 Kč limit (01.02.2017 20:49:44) 398
2 100 Kč 01.02.2017 20:49:45 741
2 000 Kč limit (28.01.2017 8:19:03) 398
1 900 Kč 28.01.2017 8:19:04 86
1 800 Kč limit (27.01.2017 23:15:05) 398
1 700 Kč 27.01.2017 23:15:06 28
1 600 Kč limit (27.01.2017 6:58:28) 398
1 500 Kč 27.01.2017 0:38:49 849