August Bedřich Piepenhagen - Nokturno

Detail položky

Detail položky

Olej na dřevě. 24x17 cm. Monogramováno pod rámem AP. Rám, pasparta, sklo.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Stav: Rám mírně poškozen. Malba poškozena.

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem.

 

o autorovi: 1791, Soldin (Prusko) - 1868, Praha
Ve 12 letech odjel do Švýcarska, kde se začal učit malbě u svého jediného učitele (zřejmě Jindřich Wuest z Curychu). Piepenhagen byl autodidaktem, který se věnoval především krajinomalbě. Roku 1810 přišel do Prahy, kde se usadil. Jeho oblíbeným motivem bylo vyobrazování měsíční noci. Často se zabýval i náměty ze Švýcarska, především horské krajiny. Kromě Švýcarska cestoval také po Francii, Belgii i Německu. Byl blízkým přítelem Josefa Navrátila. Věnoval se také kresbě a vytvořil i jednu litografii (Pohled na Mariánské Lázně). Hojně vystavoval u nás i v zahraničí (Berlín, Mnichov, Vídeň,...).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 2 400 000 Kč.

vydraženo
40776. Nokturno
Dražba ukončena:26.02.2020 19:33:01
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:21 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
21 000 Kč 26.02.2020 19:28:01 3683
20 000 Kč limit (26.02.2020 19:27:48) 1484
19 000 Kč 26.02.2020 19:27:49 3683
18 000 Kč limit (26.02.2020 19:26:59) 1484
17 000 Kč 26.02.2020 19:24:28 3683
16 000 Kč limit (26.02.2020 19:24:13) 1484
16 000 Kč 26.02.2020 19:24:14 3683
15 000 Kč limit (26.02.2020 19:23:50) 1484
14 000 Kč 26.02.2020 19:23:51 766
13 000 Kč limit (26.02.2020 19:21:38) 1484
12 000 Kč 26.02.2020 19:21:39 766
11 000 Kč limit (26.02.2020 19:21:08) 1484
10 000 Kč limit (26.02.2020 19:21:07) 766
8 500 Kč limit (26.02.2020 19:20:18) 1484
8 000 Kč 24.02.2020 17:26:35 3725
7 500 Kč 24.02.2020 16:24:40 1484
7 000 Kč 16.02.2020 9:38:34 4681
6 500 Kč 13.02.2020 23:06:20 4949
6 000 Kč 13.02.2020 1:37:51 2216
5 500 Kč 12.02.2020 20:18:48 4949
5 000 Kč limit (12.02.2020 20:18:39) 2216
5 000 Kč 12.02.2020 20:18:40 4949
4 900 Kč limit (12.02.2020 20:18:31) 2216
4 800 Kč 12.02.2020 20:18:32 4949
4 700 Kč limit (12.02.2020 20:18:24) 2216
4 600 Kč 12.02.2020 20:18:25 4949
4 500 Kč limit (12.02.2020 20:18:17) 2216
4 400 Kč 12.02.2020 20:18:18 4949
4 300 Kč limit (12.02.2020 20:18:10) 2216
4 200 Kč 12.02.2020 20:18:11 4949
4 100 Kč limit (12.02.2020 18:19:32) 2216
4 000 Kč limit (12.02.2020 18:19:31) 766
3 200 Kč limit (12.02.2020 18:19:13) 766
3 100 Kč limit (12.02.2020 18:19:12) 2216
2 500 Kč limit (12.02.2020 18:18:32) 766
2 400 Kč 12.02.2020 18:18:33 2216
2 300 Kč limit (11.02.2020 20:19:54) 766
2 200 Kč 11.02.2020 20:19:55 1618
2 100 Kč limit (11.02.2020 14:53:32) 766
2 000 Kč 10.02.2020 13:13:58 831
1 900 Kč 08.02.2020 14:00:26 2216
1 800 Kč 08.02.2020 12:33:52 766
1 700 Kč 08.02.2020 6:37:15 2216
1 600 Kč 07.02.2020 20:57:08 6549
1 500 Kč 07.02.2020 17:09:35 849