August Bedřich Piepenhagen - Malebná krajina

Olej na desce, 5x6 cm. Nesignováno. Rámováno.

Stav: Rám poškozen.

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem.

o autorovi: 1791, Soldin (Prusko) - 1868, Praha
Ve 12 letech odjel do Švýcarska, kde se začal učit malbě u svého jediného učitele (zřejmě Jindřich Wuest z Curychu). Piepenhagen byl autodidaktem, který se věnoval především krajinomalbě. Roku 1810 přišel do Prahy, kde se usadil. Jeho oblíbeným motivem bylo vyobrazování měsíční noci. Často se zabýval i náměty ze Švýcarska, především horské krajiny. Kromě Švýcarska cestoval také po Francii, Belgii i Německu. Byl blízkým přítelem Josefa Navrátila. Věnoval se také kresbě a vytvořil i jednu litografii (Pohled na Mariánské Lázně). Hojně vystavoval u nás i v zahraničí (Berlín, Mnichov, Vídeň,...).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 2 400 000 Kč.

53456. Malebná krajina
Dražba ukončena:16.12.2020 20:05:52
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:3 300 Kč