August Bedřich Piepenhagen - Horská tůň

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Olej na plátně, 24x30 cm, nesignováno, rám.

Pozn.: Malba poškozena. V minulosti proveden nepříliš kvalitní restaurátorský zásah. Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem. Autentičnost malby a podpisu prověřena akademickým malířem a restaurátorem Martinem Martanem.

 

o autorovi: 1791, Soldin (Prusko) - 1868, Praha
Ve 12 letech odjel do Švýcarska, kde se začal učit malbě u svého jediného učitele (zřejmě Jindřich Wuest z Curychu). Piepenhagen byl autodidaktem, který se věnoval především krajinomalbě. Roku 1810 přišel do Prahy, kde se usadil. Jeho oblíbeným motivem bylo vyobrazování měsíční noci. Často se zabýval i náměty ze Švýcarska, především horské krajiny. Kromě Švýcarska cestoval také po Francii, Belgii i Německu. Byl blízkým přítelem Josefa Navrátila. Věnoval se také kresbě a vytvořil i jednu litografii (Pohled na Mariánské Lázně). Hojně vystavoval u nás i v zahraničí (Berlín, Mnichov, Vídeň,...).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 2 400 000 Kč.

vydraženo
9833. Horská tůň
Dražba ukončena:26.04.2017 18:29:00
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:27 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
27 000 Kč 26.04.2017 18:03:49 2678
26 000 Kč 26.04.2017 18:01:47 28
25 000 Kč limit (26.04.2017 18:01:34) 116
25 000 Kč 26.04.2017 18:01:35 28
24 000 Kč limit (26.04.2017 18:01:09) 116
23 000 Kč 26.04.2017 18:01:10 28
22 000 Kč limit (26.04.2017 18:00:55) 116
21 000 Kč 26.04.2017 18:00:56 28
20 000 Kč limit (26.04.2017 2:07:20) 116
19 000 Kč 26.04.2017 2:07:21 28
18 000 Kč limit (26.04.2017 2:06:59) 116
17 000 Kč 26.04.2017 2:07:00 28
16 000 Kč limit (25.04.2017 20:51:11) 116
15 000 Kč 25.04.2017 20:51:12 1037
14 000 Kč limit (25.04.2017 20:51:06) 116
13 000 Kč 25.04.2017 20:51:07 1037
12 000 Kč limit (25.04.2017 20:50:49) 116
11 000 Kč 25.04.2017 20:50:50 1037
10 000 Kč limit (24.04.2017 21:50:33) 116
9 500 Kč limit (24.04.2017 21:50:32) 198
7 500 Kč limit (20.04.2017 16:49:43) 198
7 000 Kč 20.04.2017 10:26:54 1592
6 500 Kč 18.04.2017 19:51:52 1037
6 000 Kč limit (18.04.2017 19:51:47) 850
5 500 Kč 18.04.2017 19:51:48 1037
5 000 Kč limit (18.04.2017 19:51:44) 850
4 900 Kč 18.04.2017 19:51:45 1037
4 800 Kč limit (18.04.2017 19:51:40) 850
4 700 Kč 18.04.2017 19:51:41 1037
4 600 Kč limit (18.04.2017 19:51:37) 850
4 500 Kč 18.04.2017 19:51:38 1037
4 400 Kč limit (18.04.2017 19:51:34) 850
4 300 Kč 18.04.2017 19:51:35 1037
4 200 Kč limit (18.04.2017 19:40:58) 850
4 100 Kč 18.04.2017 19:40:59 1037
4 000 Kč limit (18.04.2017 19:40:47) 850
3 900 Kč 18.04.2017 19:40:48 1037
3 800 Kč limit (18.04.2017 19:40:40) 850
3 700 Kč 18.04.2017 19:40:41 1037
3 600 Kč limit (17.04.2017 0:17:59) 850
3 500 Kč 17.04.2017 0:18:00 1037
3 400 Kč limit (17.04.2017 0:17:54) 850
3 300 Kč 17.04.2017 0:17:55 1037
3 200 Kč limit (16.04.2017 20:31:29) 850
3 100 Kč 16.04.2017 20:31:30 1037
3 000 Kč limit (16.04.2017 20:31:25) 850
2 900 Kč 16.04.2017 20:31:26 1037
2 800 Kč limit (15.04.2017 13:23:02) 850
2 700 Kč 15.04.2017 13:23:03 1610
2 600 Kč limit (14.04.2017 22:10:21) 850
2 500 Kč 12.04.2017 15:01:45 831
2 400 Kč 11.04.2017 19:45:20 488
2 300 Kč 08.04.2017 14:45:05 1392
2 200 Kč 07.04.2017 19:55:02 1534
2 100 Kč 06.04.2017 18:44:09 972
2 000 Kč 04.04.2017 9:22:46 2117
1 900 Kč 03.04.2017 9:35:10 2609
1 800 Kč 02.04.2017 18:16:49 1040
1 700 Kč 02.04.2017 17:39:06 28
1 600 Kč 31.03.2017 6:19:49 2216
1 500 Kč 31.03.2017 0:16:50 849