Artuš Scheiner - Mánes na Hané

Kombinovaná technika, 23x20 cm. Signováno vpravo dole Artuš Steiner 1938. Rám, pasparta, sklo.

Stav: Rám mírně poškozen.

Nejdelší strana: 42 cm

o autorovi: 1863 – 1938
Kreslíř, malíř, ilustrátor. Původním povoláním byl úředníkem finančního ředitelství v Praze, kreslení se věnoval ze záliby, byl úplným samoukem. Své kresby uveřejňoval v časopisech. Začal ilustrovat také pohádky v krásné secesní stylizaci. Knihy pohádek a románů (J. Zeyer) vycházely v nákladné a kvalitní grafické úpravě a Scheinerovi získaly velkou popularitu. Umělec ale stejně pečlivě kreslil obrázky do reklamních pohádkových sešitků.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 30 000 Kč.

75855. Mánes na Hané
Dražba ukončena:27.04.2022 22:33:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:4 200 Kč