Artuš Scheiner - Soubor 2 ilustrací

Kresby, 27x19 cm a 27x17 cm. Nesignováno. 1x rám, sklo, 1x rám.

Pozn.: Papír poškozen.

o autorovi: 1863 – 1938
Kreslíř, malíř, ilustrátor. Původním povoláním byl úředníkem finančního ředitelství v Praze, kreslení se věnoval ze záliby, byl úplným samoukem. Své kresby uveřejňoval v časopisech. Začal ilustrovat také pohádky v krásné secesní stylizaci. Knihy pohádek a románů (J. Zeyer) vycházely v nákladné a kvalitní grafické úpravě a Scheinerovi získaly velkou popularitu. Umělec ale stejně pečlivě kreslil obrázky do reklamních pohádkových sešitků.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 30 000 Kč.

44654. Soubor 2 ilustrací
Dražba ukončena:14.05.2020 21:00:21
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:800 Kč