Kresba - kombinovaná technika, 30x20 cm. Signováno vlevo dole Art. Scheiner. Rám, sklo.
Pozn.: Rám mírně poškozen.
o autorovi: 1863 – 1938
Kreslíř, malíř, ilustrátor. Původním povoláním byl úředníkem finančního ředitelství v Praze, kreslení se věnoval ze záliby, byl úplným samoukem. Své kresby uveřejňoval v časopisech. Začal ilustrovat také pohádky v krásné secesní stylizaci. Knihy pohádek a románů (J. Zeyer) vycházely v nákladné a kvalitní grafické úpravě a Scheinerovi získaly velkou popularitu. Umělec ale stejně pečlivě kreslil obrázky do reklamních pohádkových sešitků.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 30 000 Kč.