Artuš Scheiner - Ilustrace ke knize

Kombinovaná technika, 26x21 cm. Nesignováno. Rám, sklo.

Pozn.: Rám mírně poškozen. Papír zaprášen.

o autorovi: 1863 – 1938
Kreslíř, malíř, ilustrátor. Původním povoláním byl úředníkem finančního ředitelství v Praze, kreslení se věnoval ze záliby, byl úplným samoukem. Své kresby uveřejňoval v časopisech. Začal ilustrovat také pohádky v krásné secesní stylizaci. Knihy pohádek a románů (J. Zeyer) vycházely v nákladné a kvalitní grafické úpravě a Scheinerovi získaly velkou popularitu. Umělec ale stejně pečlivě kreslil obrázky do reklamních pohádkových sešitků.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 30 000 Kč.

48249. Ilustrace ke knize
Dražba ukončena:17.09.2020 22:27:12
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:500 Kč

500 Kč 17.09.2020 22:22:12 5720