Arsenij Petrovič Sosnovskij - Plachetnice rozbouřeném moři

Stav: Rám mírně poškozen.

Olej na plátně fixovaném na kartonu, 30x40 cm. Signováno vlevo dole A. Sosnovskij. Rámováno.

Malíř rozený na Ukrajině ve své tvorbě takřka výhradně rozpracovával téma moře. V této oblasti během své pozoruhodné umělecké kariéry dosáhl značné bravury, jak je patrné i z předloženého obrazu moře při bouři. Vodní krajina je prudce rozpohybovaná vlnami, slunečním svitem prosvícená voda získává až fluorescentní barevné tóny. Na vrcholcích vln se tvoří hřebeny bílé pěny. Na neutěšené mořské hladině se pohybuje jen jediná loď, která divákovi mizí za horizontem. Růžová oblaka v levé části obrazové plochy nechávají tušit, že scénu autor zaznamenal při západu slunce, kdy ho zaujala krásná kombinace odstínů z teplé a studené části barevného spektra. Červánky vrhají narůžovělé odlesky na rozkomíhaný živel. Toto řešení propůjčuje obrazu podmanivou sílu, která je vlastní i jiným malířovým pracím. Není divu, že jsou jeho díla v poslední době stále více poptávána.

o autorovi: 1895 – 1967
Ruský malíř.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 290 000 Kč

72854. Plachetnice rozbouřeném moři
Dražba ukončena:23.02.2022 22:06:15
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:9 500 Kč