Arsenij Petrovič Sosnovskij - Pevnost na pobřeží

Olej na kartonu, 30x40 cm. Signováno dole uprostřed Sosnovskij. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

Nejdelší strana: 59 cm

Výrazný krajinář ukrajinského původu Arsenij Petrovič Sosnovskij na předloženém díle předkládá jemně působící malbu pobřeží s odlehčenou vzdušnou atmosférou. Výborná práce s prosvětlenou paletou a barevnou perspektivou mu umožnila budovat hluboký prostor obrazu. Tento dojem ještě posiluje vyjádření slunečních paprsků, které dopadají na skály při pobřeží. Mozaika přirozených odstínů hnědí a okrů přesvědčivě vystihuje pevnost skalisek a jejich povrchovou strukturu. S pojetím břehu se doplňuje klidná ztišující hladina moře, ze které stoupá lehký opar. Obraz Sosnovskij typicky zpracoval zkušeným atraktivním rukopisem s částečně ponechanými stopami po kontaktu nástroje s podložkou. Jde o vysoce kvalitní dílo, ve kterém se plně projevují zkušenosti z malířovy specializace na malbu přímořských výjevů.

o autorovi: 1895 – 1967
Ruský malíř.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 290 000 Kč

117202. Pevnost na pobřeží
Zbývá:6 dnů, 18 hodin
Konec dražby:26.06.2024 20:11:00
Minimální příhoz:100 Kč
Aktuální cena:3 600 Kč