Arnošt Hofbauer - Kytky na louce

Olej na plátně fixovaném na kartonu, 45x53 cm. Signováno vpravo dole A. Hofbauer. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1869-1944
Narodil se v Praze. Studoval v Praze UMPRUM u prof. Ženíška, AVU u prof. Pirnera a Hynaise. Ve Vídni studoval divadelní malířství. Studijní cesty podnikl do Benátek, Paříže, Berlína, Dalmácie, Raveny a Florencie. Maloval olejem a pastelem, tématem jeho obrazů byla jak krajina, tak i figura. Aktivně se účastnil spolkového života sdružení „Mánes“. Ve své tvorbě věnoval velkou pozornost vyobrazení zvířat.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 260 000 Kč.

51629. Kytky na louce
Dražba ukončena:28.10.2020 19:58:18
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:2 100 Kč