Arno Nauman - Na tržišti

Akvatinta, 21x25 cm. Signováno vpravo dole tužkou váženému malíři a rytci T.F. Šimonovi Arno Nauman. Paspartováno.

o autorovi: 1887 – 1959
Malíř. Studoval na AVU v Praze u F. Ženíška a M. Švabinského. Zabýval se malbou, volnou i užitou drobnou grafikou. Pobyty v Itálii a v Paříži ovlivnily jeho malbu české krajiny (barbizonská škola). Vycházel z idealistického realismu krajinomalby 19. století. Zabýval se rovněž figurální malbou a portrétem. Byl členem SČUG Hollar.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 20 000 Kč.

72454. Na tržišti
Dražba ukončena:09.02.2022 22:30:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:2 400 Kč