Arno Nauman - Dáma v zeleném kloboučku

Litografie, 32x24 cm. Signováno vpravo dole. A. Naumann. Pasparta.

o autorovi: 1887 – 1959
Malíř. Studoval na AVU v Praze u F. Ženíška a M. Švabinského. Zabýval se malbou, volnou i užitou drobnou grafikou. Pobyty v Itálii a v Paříži ovlivnily jeho malbu české krajiny (barbizonská škola). Vycházel z idealistického realismu krajinomalby 19. století. Zabýval se rovněž figurální malbou a portrétem. Byl členem SČUG Hollar.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 20 000 Kč.

60510. Dáma v zeleném kloboučku
Dražba ukončena:17.06.2021 20:35:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:1 000 Kč