Olej na plátně, 64x79 cm. Signováno vlevo dole A. Solovjev Rámováno.
Pozn.: Na tomto krajinném výjevu se Arkadi Solovjev představuje jako malíř, který dokázal bravurně vystihnout přitažlivou nespoutanost přírody. Kompozici, které dominuje dvojice vzrostlých stromů, utvářel na zlatý řez v kontextu volně pojednaného okolí. Stěžejním momentem a hlavním výrazovým prvkem malby je především její výtvarné zpracování. Nápadný kolorit laděný do hnědých odstínů dodává scéně dojem semknutosti a hloubky. Rychlé doteky štětcem na plátno věrně naznačují strukturu vegetace a dodávají scéně živost. Dynamický účinek se prosazuje i na impresivním pojetí nebe, kde se objevují hnědé a okrové odstíny. Obraz představuje velmi zdařilou práci, která nadchne svou nevšední atmosférou i přitažlivou technikou. K celkovému vyznění obrazu přispívá i vhodně volený rám.
Nejdelší strana: 97 cm
o autorovi: 1902 - 1948
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 11 000 Kč.