Olej na plátně, 35x63 cm, signováno vlevo dole A. Solovjev, rám.
1902, Kolupa (Lotyšsko)
Student AVU (1924-1931; prof. Nechleba, O. Nejedlý). Studijně procestoval Francii, Itálii, Německo a Korsiku. Věnuje se malbě krajin s rybníky a skupinami stromů.
Pozn.: Rám mírně poškozen. Obraz byl darován rodinou malíře.