Olej na plátně, 73x60 cm. Signováno vzadu Reon. Rámováno.
Nejdelší strana: 90 cm
Na obraze s výmluvným názvem Schůzka neovlivňující osudy Argondian Reon divákovi umožňuje vstup do básnivého prostoru jeho vnitřního světa. Sugestivní výjev Reon koncipuje jako pohled do interiéru fantaskní jeskynní architektury, kterou jako by utvářely mocné geologické síly. Z jeho nitra po schodišti vystupuje postava muže, který nese nahou dívku s pohárem. Po stranách dvojice se objevuje výjev jezdců a napravo medailon se dvěma figurami. Rozmístění motivů odkazuje k vnitřní mytologii obsahového sdělení, které autor v obraze diváka nechává číst. Imaginativní sílu jeho křehce působící malby ještě podtrhuje kultivovaný rukopis i barevné řešení, v němž se stýkají teplé odstíny podzemního světa s chladnou perletí lidských těl a jejich modrými splývavými vlasy. Obraz se může pyšnit pro autora typickou výrazovou hloubkou, která se snoubí s intenzivním magickým realismem námětu. Obraz je krásným reprezentantem díla ceněného umělce.
o autorovi: 1948, Vyšehrad
Vyučený keramik v dílně na Kampě. Vlastním jménem Jan Zahradník. Roku 1968 odjíždí do Rimini na tovaryšskou praxi, odkud se poté přesouvá za přáteli do Švýcarska. Zde se v Lucernu učí v ateliéru G. Eckerta technikám starých mistrů. Začíná používat pseudonym Reon a tvořit obrazy ze snové, pohádkové Argondie. Po krátkém působení v Monte Carlu se stěhuje do Bretaně, kde tvoří po dobu 25 let. Buduje první Magické jeskyně, plné poetiky a mystiky. Roku 1993 se vrací do vlasti a vystavuje v paláci Karolinum. Vystavuje v bizarních prostorách, kde se nachází mnoho plastik a obrazů Argonie a jejích tajuplných obyvatel - jednorožců, víl a podobných bytostí. Roku 2005 otevírá Magickou jeskyni ve svém domě na svahu Petřína. Úspěchy slavil na výstavách v Lucernu, Monte Carlu, Bretani, ale i USA.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 160 000 Kč