Argondian Reon - Poselkyně motýlího království

Olej na sololitu, 42x35 cm. Signováno vzadu Reon. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1948, Vyšehrad
Vyučený keramik v dílně na Kampě. Vlastním jménem Jan Zahradník. Roku 1968 odjíždí do Rimini na tovaryšskou praxi, odkud se poté přesouvá za přáteli do Švýcarska. Zde se v Lucernu učí v ateliéru G. Eckerta technikám starých mistrů. Začíná používat pseudonym Reon a tvořit obrazy ze snové, pohádkové Argondie. Po krátkém působení v Monte Carlu se stěhuje do Bretaně, kde tvoří po dobu 25 let. Buduje první Magické jeskyně, plné poetiky a mystiky. Roku 1993 se vrací do vlasti a vystavuje v paláci Karolinum. Vystavuje v bizarních prostorách, kde se nachází mnoho plastik a obrazů Argonie a jejích tajuplných obyvatel - jednorožců, víl a podobných bytostí. Roku 2005 otevírá Magickou jeskyni ve svém domě na svahu Petřína. Úspěchy slavil na výstavách v Lucernu, Monte Carlu, Bretani, ale i USA.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 160 000 Kč

82357. Poselkyně motýlího království
Dražba ukončena:31.08.2022 20:20:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:14 000 Kč