Akvarel, 59x43 cm, signováno vpravo dole A. Frolka, rám, pasparta, zaskleno.
1877, Kněždub u Strážnice na Moravě - 1935, Dúbravce u Strážnice
Malbě se po šest let učil od J. Úprky. Poté se rok vzdělával na mnichovské akademii u prof. Seitze a studoval i ve Vídni (prof. Pochwalski). Studijně vycestoval do Francie. Po návratu se usadil v Tasově, kde se věnoval tvorbě maleb pracujícího slováckého lidu. Na venkově se pravidelně věnoval práci na poli a i své osobní zkušenosti poté přenášel do svých děl. Pravidelně tvoří i obrazy žen v krojích.
Pozn.: Pasparta místy zaprášena.