Antonín Waldhauser - Krajina s topoly

Olej na překližce, 10x22 cm. Monogramováno vpravo dole. Rámováno.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem.

Nejdelší strana: 27 cm

Předložená olejomalba od Antonína Waldhausera zobrazuje pohled na krajinu s topoly nad kterou se stahují mraky. Za prvním plánem provedeném plošnými nánosy štětcem se otevírá pohled na letní přírodu modelovanou pomocí dynamického rukopisu, kterou v dálce lemuje silueta kopců. Zdrženlivá barevnost výjevu se charakterizuje bohatou škálou sytých zelených tónů, jež souzní s modrými reflexy a šedými valéry mraků. Kompozice zasazená do melancholické atmosféry ticha oslavuje každodennost v její jednoduché kráse a nepochybně vyvolá u diváka hluboký citový prožitek z pozorování přírody. Dílo Antonína Waldhausera je vysoce ceněno ve sběratelských kruzích a doporučujeme ho jako skvělou akviziční příležitost pro sbírku domácí krajinomalby.

o autorovi: 1835 - 1913

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 470 000 Kč.

posouzeno znalcem
123449. Krajina s topoly
Zbývá:6 dnů, 19 hodin
Konec dražby:25.09.2024 20:48:00
Minimální příhoz:100 Kč
Aktuální cena:3 000 Kč

3 000 Kč 30.08.2024 18:44:31 4616