Antonín Tomek - U Nového Hrozenkova

Olej na sololitu, 26x30 cm. Signováno vpravo dole Ant. Tomek 55. Rám.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1908 – 1978
Malíř. Studoval na pedagogické škole v Brně. Zpočátku se věnoval hudbě a pedagogické činnosti, později se cele zaměřil na malířství. Zpracovával zejména tématiku z Valašska, Ostravska a Záhoří. Kreslil také karikované portréty z domácí kulturní a politické scény. Byl členem Sdružení umělců slezských.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 13 000 Kč.

Antonín Tomek
29709. U Nového Hrozenkova
Dražba ukončena:28.03.2019 18:04:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:900 Kč