Akvarel, 30x38 cm. Signováno vpravo dole A. Tomek 1939. Rám, pasparta, sklo.
Pozn.: Rám mírně poškozen.
o autorovi: 1908 – 1978
Malíř. Studoval na pedagogické škole v Brně. Zpočátku se věnoval hudbě a pedagogické činnosti, později se cele zaměřil na malířství. Zpracovával zejména tématiku z Valašska, Ostravska a Záhoří. Kreslil také karikované portréty z domácí kulturní a politické scény. Byl členem Sdružení umělců slezských.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 13 000 Kč.