Antonín Tomalík - Abstraktní kompozice

Olej na plátně, 90x60 cm. Signováno vpravo dole A Tomalík 64. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc. Zezadu přípis.

Nejdelší strana: 99 cm

o autorovi: 1939 - 1968
Narodil se v Jablunkově u Frýdku-Místku. Studoval na Škole uměleckých řemesel v Brně, na začátku 3. ročníku byl ze studia vyloučen. Po neúspěšných pokusech o přijetí na AVU v Praze nastoupil ke studiu na UMPRUM u prof. Fišárka, odkud byl vyloučen také. Byl jedním z představitelů informelu. Zemřel v mladém věku v důsledku problémů s alkoholem.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 300 000 Kč.

vydraženo posouzeno znalcem
100434. Abstraktní kompozice
Dražba ukončena:31.08.2023 20:34:00
Vyvolávací cena:5 000 Kč
vydraženo za:16 000 Kč