Olej na plátně, 45x70 cm, signováno vpravo dole monogramem A.S., rám, zaskleno.
1870, Praha - 1910, Praha
Student AVU (1887-1991, prof. Julius Mařák). Po nějakém čase samostatné tvorby se opět vrátil ke svému učiteli J. Mařákovi (1894-1897). V roce 1907 studijně procestoval Německo, Francii a Belgii. Ve své tvorbě byl ovlivněn J. Mařákem a také Chittusim. Maloval velké pohlednice Prahy, tři roky byla jeho hlavním působištěm Okoř. Přecházel postupně z realismu a prvků romantiky ke ztvárnění své nálady ve světlých barvách, ktere se vyznačují svou pestrou škálou. V závěrečné tvorbě tíhnul k impressionistickému vyjadřování. Kromě krajin maloval i zátiší a několikrát vyobrazil svatovítskou katedrálu. Vystavoval hojně po celém našem území.
Kladně konzultováno s PhDr Michaelem Zachařem. Přiložen posudek prof. PhDr Petra Wittlicha CSc.
Pozn.: Rám místy poškozen.