Antonín Procházka

67611. Hrad

popis: Enkaustika, 65x100 cm. Signováno vpravo dole Ant. Procházka 37. Rámováno.

Pozn.: Malba mírně poškozena. Konzultováno a pravost ověřena prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc. a PhDr. Michaelem Zachařem. Vzadu razítko vystaveno v Mánesu 1937.

o autorovi: 1882-1945.
Narodil se ve Vážanech. Studoval UMPRUM a AVU v Praze u prof. Bukovace, Schwaigera a Švabinského. Podnikl nespočet cest po Evropě. Byl členem mnoha uměleckých sdružení, mimo jiné SUV Mánes. Věnoval se malbě, grafice i ilustracím.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 11 200 000 Kč.

zbývá: 14 dnů, 14 hodin

konec dražby: 03.11.2021 20:02:00

vyvolávací cena: 2 000 Kč

minimální příhoz: 1 000 Kč

aktuální cena: 23 000 Kč