Olej na plátně fixováném na kartonu, 44x31 cm. Signováno vpravo dole Pelc 40. Rámováno. Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem.
Pozn.: Rám mírně poškozen.
Toto zátiší s kyticí od Antonína Pelce, výrazného českého malíře a ilustrátora, navozuje nebývale intenzivní hutný dojem a svědčí o autorově blízkosti kubistické estetice. Jedná se o práci zralé umělecké osobnosti, jak je zcela patrné ze způsobu malířské práce a zacházení s prostorem s částečně kubizující dekonstrukcí pozorované skutečnosti. Umělec barvy na plátno kladl v pastózním nánosu s ponechanými tahy štětce. Květiny díky tomu působí velmi živě a plně plasticky. Jásavě žluté barvy okvětí harmonicky vyvažuje namodralý odstín pozadí s lomenými červenými tóny v pravé části obrazové plochy. Dílo představuje vysoce hodnotný doklad schopností tohoto významného zástupce českého malířství 20. století, jehož díla jsou u odborné i sběratelské veřejnosti stále více oceňována.
o autorovi: 1895 - 1967
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 750 000 Kč.