Olej na plátně fixováném na kartonu, 49x69 cm. Signováno vpravo dole A. Pelc 44. Rám, sklo.
Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem a prof PhDr. Tomášem Vlčkem Csc. Předložený obraz Krajina s mostem pochází z díla Antonína Pelce, předního českého malíře a karikaturisty, který prošel velmi zajímavým uměleckým vývojem. Toto dílo spadá do období Pelcovy tvorby, v němž se prosazovaly výrazové prostředky avantgardních uměleckých směrů, které však Pelc uzpůsobil vlastnímu uměleckému stylu. Je to zřetelně patrné na volbě námětu, ale zejména na způsobu jeho zpracování. Malba je pojednána specifickým koloritem, v němž lomené odstíny modré a šedé doplňuje lokálně kladená výrazná červeň. Kompoziční skladba i částečně ponechané obrysové kontury výborně naznačují hloubku prostoru. Pro Antonína Pelce je rovněž charakteristická částečná stylizace, která se snoubí s expresivním nanášením barev a ponechanými stopami kontaktu štětce s podkladem. Obraz lze směle řadit k vysoce kvalitním zástupcům tvorby tohoto výrazného českého malíře.
o autorovi: 1895 - 1967
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 750 000 Kč.