Olej na sololitu, 34x28 cm. Monogramováno vpravo dole. Rámováno.
Pozn.: Vzadu přípis.
Nejdelší strana: 57 cm
o autorovi: 1937-2021
Narodil se v Plzni. Studoval v Praze AVU u prof. Součka a Rady. Po roce 1968 emigroval do Švédska, později žil v Německu, po roce 1990 se střídavě vracel do Česka. Věnoval se také restaurování, účastnil se restaurátorských prací v Tibetu, kam se vracel a tvořil inspirován místní krajinou a kláštery. Pedagogicky působil na místní výtvarné akademii. Podnikl řadu dalších studijních cest do Francie a USA. Ve své tvorbě se věnoval jak figurálním tématům a portrétům, strukturální abstrakci a krajinomalbě. Jeho tvorba se zároveň dotýká obecných problémů složité duše člověka.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 170 000 Kč.