Antonín Machek - Dějiny české v obrazích

10 litografií z grafického cyklu Dějiny české v obrazích. Volné listy. Rozměry cca 25x33 cm. Podle předloh různých malířů včetně ředitele Pražské akakdemie Josefa Berglera tvořil Antonín Machek litografie z české historie. Tento cyklus byl Antonínem Machkem vydávaný od roku 1820 a je spojen s počátky litografie v Čechách. Cyklus byl zdrojem povědomí o české historii. Stal se jedním z impulzů pro českou historickou malbu.

Pozn.: Poškozeno.

o autorovi: 1775 - 1844
Narodil se v Podlažicích. Malovat se učil dlouho soukromě, poté studoval AVU ve Vídni. Ve své tvorbě se věnoval hlavně portrétům a brzy si získal jako portrétista vynikající pověst. Namaloval také množství obrazů náboženských, historických i divadelních dekorací.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 300 000 Kč.

68176. Dějiny české v obrazích
Dražba ukončena:11.11.2021 20:04:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:1 300 Kč