Antonín Kalvoda

49855. Přemysl Oráč

popis: Pálená hlína, 48x55 cm. Signováno vzadu dole A. Kalvoda.

Pozn.: Mírně poškozeno.

o autorovi: 1907, Šlapanice - 1974, Praha,
Český akademický sochař. Během let 1927–1928 studoval na škole uměleckých řemesel v Brně, poté odešel do Prahy. Tam v letech 1929–1934 studoval na Akademii výtvarných umění v Praze. V roce 1936 se umístil na druhém místě v soutěži na pomník Tomáše Garrigua Masaryka, různé další soutěže pak vyhrál; plastická výzdoba pražského Mausolea hrdinů (1947) či pomník Jiřího Wolkera v Prostějově (1949). Je též spoluautorem sochy Rudoarmějce v Blansku, připomínající osvobození tohoto města Rudou armádou. Nedílnou součástí jeho tvorby byly též figurky zvířat (káně, srnec, hříbě).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 21 000 Kč

dražba ukončena: 07.10.2020 20:28:00

vyvolávací cena: 500 Kč

vydraženo za: 700 Kč