Olej na plátně fixovaném na kartonu, 50x65 cm. Signováno vpravo dole Ant. Hudeček. Rámováno.
Stav: Rám mírně poškozen.
Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem. Přiložen písemný posudek PhDr. Michaela Zachaře.
Tato zimní krajina Antonína Hudečka představuje v té poloze jeho tvorby, v níž malíř dospěl k uvolněnému rukopisu a barevnému řešení, v kterém se silně prosazovala úloha rychle nahozené barevné skvrny. Na předkládaném díle krajinu malíř zachytil ve chvíli, kdy se příroda v zimě začala odívat do barev zacházejícího slunce. Tento okamžik malíři dovolil rozehrát poetické barevné preludium, které se vykresluje na sněhové pokrývce a chladné vodní ploše. Dosáhl tak krásného kontrastu mezi prostředím zimního období a teplými tóny, které vycházejí ze skloněného nebeského tělesa. K působivosti sugestivní atmosféry obrazu přispívá také zkušená technika, která se řídila okamžitým autorovým prožitkem z pozorované přírody. Jde o kvalitní dílo výrazného zástupce českého krajinářství, jehož vysoká výtvarná, ale i sběratelská hodnota je zcela zjevná.
o autorovi: 1872, Loucká u Budyně nad Ohří - 1941, Častolovice.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 4 400 000 Kč.