Antonín Hudeček

67617. V hlubokém lese

popis: Olej na kartonu, 70x100 cm. Signováno vpravo dole Ant. Hudeček. Rámováno.

Pozn.: Rám mírně poškozen. Přiložen Odborný posudek PhDr. Michaela Zachaře.

o autorovi: 1872, Loucká u Budyně nad Ohří - 1941, Častolovice
Žák AVU u prof. Pirnera a Brožíka, poté se učil v Mnichově od Oty Seitze. V rané tvorbě byl figuralistou, dokonce tvořil i akty. Poté se stal především krajinářem. Později díky studijním cestám tíhl k malbě moře, ale po návratu domů opět hledal náměty v našich končinách. Díky cestování po Evropě se dostává i do Alp, a také Malých a Vysokých Tater. Tyto destinace ho natolik uchvátily, že se staly dalším oblíbeným motivem jeho tvorby. V posledním desetiletí svého života se znovu vrací k malbě českých krajin, která ho střídavě provázela po celou dobu jeho tvorby.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 4 400 000 Kč

zbývá: 14 dnů, 13 hodin

konec dražby: 03.11.2021 20:08:00

vyvolávací cena: 1 500 Kč

minimální příhoz: 500 Kč

aktuální cena: 6 000 Kč