Olej na plátně, 66x70 cm. Signováno vpravo dole Ant. Hudeček. Rámováno.
Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem.
Nejdelší strana: 80 cm
Krásný obraz potoka v lese od Antonína Hudečka sází na jasné, zřetelné a přesvědčivé vyjádření prostoru a svěží kolorit. Hudeček realistického efektu dosáhl jednak pečlivým vymezením jednotlivých součástí přírody, zejména kmenů v předním obrazovém plánu, ale také skutečně vytříbeným citem pro volbu barevné škály. Projevuje se v bravurně vystižené vzdušné perspektivě i v odstupnění předních plánů obrazu. Malba se nicméně celkově vyznačuje živým koloritem, který umně pracuje s kontrasty světla a stínů. Hudečkův rukopis je tradičně kultivovaný, beze známek výraznější exprese. Pro autora je naprosto typické realistické zachycení vodní hladiny, na které lze pozorovat odrazy stromů a odlesky nebe. Volba tohoto krajinného výjevu Antonínu Hudečkovi dovolila prezentovat jeho malířské schopnosti ve velmi poutavé, vizuálně přitažlivé a výtvarně hodnotné práci, která se řadí k opravdu vysoce zdařilým ukázkám díla tohoto autora.
o autorovi: 1872, Loucká u Budyně nad Ohří - 1941, Častolovice.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 4 400 000 Kč.