Antonín Hudeček - Lesní tůňka

Nejdelší strana: 75 cm

Tempera, 44x60 cm. Signováno vpravo dole. Rám, sklo.

Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

Předložená malba je dílem slavného krajináře Antonína Hudečka a zobrazuje pohled do lesního interiéru. Ve středu kompozice se nachází lesní tůňka, kterou lemují stromy. V pozadí kompozice je zobrazeno bezmračné nebe. Autor přesvědčivě zobrazuje skutečnost rychlými tahy štětce, které modelují přírodu. Barevnost kompozice je velmi sytá, dominuje zářívá zelená barva a hnědé odstíny. Předložené dílo je svěží ukázkou tvorby Antonína Hudečka, která se právem řadí k mistrovským dílům české krajinářské školy. Dílo Antonína Hudečka je stabilně vysoce ceněno ve sběratelských kruzích a doporučujeme ho jako skvělou investici.

o autorovi: 1872, Loucká u Budyně nad Ohří - 1941, Častolovice.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 4 400 000 Kč.

vydraženo posouzeno znalcem doporučujeme
87935. Lesní tůňka
Dražba ukončena:15.12.2022 22:41:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:17 000 Kč